Szkoła podstawowa | Gimnazjum i liceum | Szkoła muzyczna | Fundacja

Nasze sukcesy w roku 2018/2019

 

Certyfikat - „Genialny przedszkolak” - dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w konkursie „Genialny pięciolatek oraz genialny sześciolatek”. Konkurs w ciekawy i zabawny sposób sprawdza wiedzę i umiejętności przedszkolaków oraz poprzez ćwiczenia grafomotoryczne przygotowuje je do nauki. Kolorowe arkusze konkursowe zawierają zadania polegające na: - pisaniu po śladzie, rozwiązywaniu zagadek logicznych, dopasowywaniu poszczególnych elementów, rozwiązywaniu rebusów, odnajdywaniu drogi w labiryncie, łączeniu punktów, odnajdywaniu różnic na obrazkach, kolorowaniu obrazków. Wszystkie dzieci otrzymały Dyplom Genialnego Przedszkolaka!

 

Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata - W tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” - Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów - To bardzo bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020.

Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!
A więc do dzieła!

 

Światowy Dzień Mycia Rąk - inicjatywa wyszła od Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2008 roku. Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki przeciw biegunce i infekcjom układu oddechowego. Choć mieszkańcom krajów wysoko rozwiniętych może wydawać się to niepojęte, biegunka i zapalenie płuc doprowadzają co roku do śmierci ponad 3 milionów dzieci poniżej piątego roku życia. Jak twierdzą organizatorzy kampanii, wykształcenie w młodych ludziach nawyku mycia rąk (z użyciem mydła) przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. W inicjatywę tę zaangażowało się łącznie 70 państw, głównie rozwijających się, gdzie współczynnik śmiertelności dzieci jest szczególnie wysoki. Kluczową kwestią dla powodzenia kampanii jest współpraca ze szkołami i przedszkolami.

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - Konwencja o Prawach Dziecka, zwana Światową Konstytucją Praw Dziecka, została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 r. Co warto podkreślić – inicjatorką tego dokumentu była Polska. Inspiracją dla twórców projektu (prawników z Państwowej Akademii Nauk) była myśl Janusza Korczaka, który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowania dziecka.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia - Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

XVII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Inne spojrzenie” - „Co nam w duszy gra?” - paleta uczuć i emocji.
Uczucia i emocje towarzyszą nam od urodzenia. Odzwierciedlają nasz stosunek do otoczenia, innych ludzi i do samego siebie. Motywują nas do wielu czynów i sprawiają, że zachowujemy się właśnie w taki, a nie inny sposób. Zarówno te pozytywne, jak i negatywne, od wielu lat są inspiracją dla wielkich dzieł artystycznych i literackich. Niektórzy twierdzą nawet, że bez nich nie mogłaby istnieć kultura. W swoich pracach dzieci pokażą więc swoje uczucia i emocje oraz sytuacje, przedmioty, zwierzęta, ludzi, miejsca i wspomnienia, które je w nich wywołują.

Konkurs świąteczny „Ozdoba choinkowa”- wszystkie dzieci w Naszym przedszkolu wzięły udział w konkursie „Ozdoba choinkowa”. Prace były przepiękne i wszystkie zajęły I miejsce! Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody – książeczki.

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ „KWIAT DZIEŁEM DOSKONAŁYM – KWIATY KWITNĄCE NA DRZEWACH” - Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 4 roku życia oraz młodzieży, dorosłych i seniorów. Uczestnicy przygotowują samodzielnie prace plastyczne inspirowane obserwacją świata kwiatów, z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej.

Istnieje wiele sposobów niesienia pomocy ludziom, ale tylko jeden sposób na życie: pomagać ludziom” - Fundacja „Rycerze i Księżniczki” - pomoc dla Zuzi. Celem fundacji jest niesienie pomocy tym, którzy zmagają się z wyjątkowo poważnymi i trudno uleczalnymi chorobami. Fundacja „Rycerze i Księżniczki” powstała z potrzeby serca, stąd indywidualne podejście do każdego z Podopiecznych oraz głębokie zaangażowanie w walkę o ich życie oraz powrót do zdrowia. Wszystkie działania Fundacji są wspólną pracą Darczyńców oraz Fundacji.

 

 

 

Nasze sukcesy w roku 2017/2018

 
Certyfikat „Firma Godna Zaufania”.Certyfikat Firma Godna Zaufania jest przyznawany przedsiębiorstwom cechującym się nienaganną opinią wśród klientów i kontrahentów. Proces certyfikacji polega na niewykryciu negatywnych opinii w Internecie na temat danego podmiotu w oprogramowaniu Wskaźnika Opinii przy zastosowaniu danych Fraz Wrażliwych. Za nieposzlakowaną opinię, etykę w prowadzeniu działalności biznesowej oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów i kontrahentów.

 

Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom OPP – Podziękowanie za zakup publikacji od Firmy Happy Kids.

 

Ogólnopolska Akcja Świąteczna „Serce za odwagę” - Podziękowanie za wzięcie udziału w akcji, której celem było przygotowanie kartek świątecznych dla Kombatantów, Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego.

 

Kubusiowi Przyjaciele Natury” ogólnopolski program edukacji ekologicznej, który wprowadza dzieci w piękny świat natury oraz uczy ochrony przyrody. Otrzymanie Certyfikatu za wzięcie udziału w Akcji.

 

Góra Grosza” Międzynarodowa Akcja Charytatywna. Dzień Wolontariusza – XVIII edycja – Podziękowanie za wzięcie udziału w Akcji.

 

Firma Proinwest – Podziękowania za życzliwość i pomoc poprzez wsparcie działań na rzecz instytucji charytatywnych.

 

Fundacja SCCS - Podziękowanie za wzięcie udziału w działaniach na rzecz Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

 

 

 

Nasze osiągnięcia

 

* Przedszkole wzięło udział w XVII edycji akcji "Góra Grosza" w roku szkolnym 2016/2017

*W kwietniu 2017 roku, przedszkolaki z najstarszych grup  wzięły udział w teatralnej przygodzie  podczas przedstawienia "Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?" w Teatrze Rampa

 

*Ponownie, w roku 2016 Centrum Badania Opinii Klientów przyznało Certyfikat FIRMY GODNEJ ZAUFANIA.

Certyfikat został przyznany za nieposzlakowaną opinię i etykę w prowadzeniu przedszkola oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów.

*W roku 2014/2015 przedszkole otrzymało tytuł  Przedszkola Przyjaznego Maluchom, przyznany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

* W roku 2015 Centrum Badania Opinii Klientów przyznało Certyfikat FIRMY GODNEJ ZAUFANIA.

Certyfikat został przyznany za nieposzlakowaną opinię i etykę w prowadzeniu przedszkola oraz rzetelne podejście do zobowiązań wobec klientów.

*W roku 2016 zaświadczenie o pozytywnym przejściu badania tajemniczego klienta.

* Przedszkole brało udział w Akademii Misia Haribo , w konkursie ekologicznym ZWIERZAKOLUBNI, uczestniczyło w akcji Przedszkolaki Dokarmiają Kociakioraz do dnia dzisiejszego współpracuje z Fundacją Wspierania Kultury i Sztuki Teatru Narwal.

* Otrzymało Certyfikaty za udział w Akademii Zdrowego Przedszkolaka,, Zboża zjadamy , energię z nich mamy” oraz certyfikat za udział w programie AguaFresh,w którym dzieci uczyły się prawidłowo myć zęby.