Szkoła podstawowa | Gimnazjum i liceum | Szkoła muzyczna | Fundacja

Projekty realizowane  w roku szkolnym 2017/2018

 

 Opis akcji i programów:

 

1. Mamo, tato, wolę wodę!

W roku 2017 ponownie uczestniczymy w programie edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!”. Program został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów ponad milion przedszkolaków, odkryło poprzez zabawę fascynujący świat wody. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania. Koordynatorem jest mgr Patrycja Ajdacka.

Żywiec Zdrój       Instytut Matki i Dziecka      

 

 

2. "SERCE ZA ODWAGĘ"

Nasze Przedszkole "Bułhaczek" wzięło udział w akcji "SERCE ZA ODWAGĘ", której celem było przygotowanie kartek świątecznych dla Weteranów Wojennych. W ten symboliczny sposób złozylismy podziekowania za wielką odwagę, jaką odznaczali się Bohaterowie w czasach wojny. Oddaliśmy hołd osobom, dzięki którym na co dzień możemy bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę w wolnym kraju. Koordynatorem była mgr Aleksandra Kaźmierczyk.

 

 

3. "Góra Grosza"

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich mozliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. 

Akcja "Góra Grosza" w naszym przedszkolu będzie trwała do 2 stycznia 2018 roku. Koordynatorem akcji jest mgr Justyna Wojdyna.

 

 4. "Każdy znaczek wspiera Misję"

Nasze przedszkole uczestniczy w akcji "Każdy znaczek wspiera Misję". Celem akcji jest przynoszenie do przedszkola znaczków , które moga uratować życie biednym mieszkańcom Ghany.  Zebrane znaczki zostaną przekazane Referatowi Misyjnemu Księży Werbistów w Pieniężnie. Zbieranie znaczków w naszym przedszkolu będzie trwało do 10 maja 2018 roku. Koordynatorem akcji jest mgr Patrycja Ajdacka.

 

 

 

 

 

Projekty realizowane w roku szkolnym 2016/2017

Opis akcji i programów:

 

 1. Kubusiowi przyjaciele natury

 

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.
 

Do tej pory w akcji wzięło już udział  2,5 miliona dzieci. Tylko w zeszłym roku w programie uczestniczyło aż 500 000 dzieci z 6000 przedszkoli w całej Polsce.  
 

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Znalezione obrazy dla zapytania kubusiowi przyjaciele natury

2. Mamo! Tato! Wolę Wodę!

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Od samego początku partnerami merytorycznymi „Mamo, tato, wolę wodę!” są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

Dzięki materiałom edukacyjnym opracowanym przez ekspertów ponad milion przedszkolaków, odkryło poprzez zabawę fascynujący świat wody. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.

W ramach siedmiu dotychczasowych edycji programu, zaangażowaliśmy uczestników do udziału w wielu edukacyjnych projektach, podczas których całe rodziny brały udział w zaskakujących eksperymentach oraz przekonały się, że woda nie musi być nudna.

www.wolewode.pl

2. Akcja "Przedszkolaki dokarmiają kociaki"

 

     Wokół nas, miedzy domami i blokami, mieszkają koty wolno żyjące. Ich rola jest ogromna-polują na myszy i szczury, chroniąc nas przed prawdziwą plagą.  Dom tymczasowy u Magdy działający w ramach Fundacji Viva! pomaga kotom także poprzez dokarmianie. Jest coraz zimnej, koty jedzą więcej, a na dodatek skończyła się karma z urzędów gmin, która odciążała budżet fundacji.  Obecność kotów jest niezbędna. Nierzadko są przeganiane  z piwnic i podwórek, często też truje się je lub szczuje psami.  Otwarte okienko do piwnicy, w której znajdzie się miska z karmą i wodą, to ich szansa na przetrwanie (która też nie każdemu futrzakowi się trafia). Takich kotów – nie z kanap i ciepłych poduch – Dom tymczasowy u Magdy ma pod opieką kilkadziesiąt: w Międzylesiu, na Gocławiu, przy Ostrobramskiej, na terenie Transbudu na Woli i działek przy Kinowej. Większość z nich wolontariusze  na co dzień karmią i doglądają, walczą o otwarte okienka i dbają o czystość w piwnicach, na stałe wspomagają także karmą kilkoro starszych karmicieli.

 

    Dlatego Niepubliczne Przedszkole „Bułhaczek” zaprasza ponownie przedszkolaki wraz z Rodziną do wzięcia udziału w akcji „Przedszkolaki dokarmiają kociaki”. Od jesieni aż do pierwszego dnia wiosny, w przedszkolu będzie pudełko do którego będzie można wkładać opakowania karmy mokrej i suchej, aby pomóc kotom wolno żyjącym. Dla przedszkolaków i rodzin biorących udział w akcji przewidziane są także w tym  nagrody. W zeszłym roku były to dyplomy .

 

Dziękujemy za pomoc w imieniu Domu tymczasowego u Magdy oraz kotów .

 

 

Informacje o Domie tymczasowym u Magdy: 

http://kotyumagdy.wordpress.com/