Szkoła podstawowa | Gimnazjum i liceum | Szkoła muzyczna | Fundacja

Nasza kadra

Zespół wychowawców Bułhaczka tworzą osoby z wyższym wykształceniem pedagogiczno-psychologicznym z metodyką wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu terapii pedagogicznej i fizjoterapii oraz posiadające doświadczenie w pracy z dziećmi.

 Nauczyciele od zajęć tematycznych posiadają specjalizację w danej dziedzinie, mają za sobą doświadczenia pedagogiczne i/ lub rodzicielskie. Wszyscy nasi wychowawcy mają "artystyczną duszę", są osobami ciepłymi, cierpliwymi i gotowymi do dalszego doskonalenia swoich umiejętności. Potrafią profesjonalnie zadbać o dzieci - ich rozwój, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo.

Nasza kadra przedstawiona w portretach przez dzieci z  przedszkola .

 

mgr Żaneta Grzechnik - dyrektor przedszkola.
Ukończyłam Zarządzanie Oświatą oraz kurs dla Dyrektorów placówek niepublicznych. Z wykształcenia jestem nauczycielem dyplomowanym edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Uzyskałam dodatkowe kwalifikacje reedukatora i pedagoga terapeuty w zakresie pracy kompensacyjno-wyrównawczej z dziećmi wykazującymi problemy rozwojowe oraz do zakładania i prowadzenia przedszkoli i szkół o charakterze integracyjnym. Bardzo lubię swoją pracę. Jestem osobą komunikatywną i zdyscyplinowaną, otwartą na nowości i zmiany. W pracy kieruję się zasadą stawiania interesów ogółu nad własnym. W wolnej chwili lubię pracować w leśnym ogrodzie, spacerować po łąkach lub czytać książki i malować. Moją słodką słabością są bezy.

mgr Agata Jaroń –z wykształcenia jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego. Od wielu lat uczę, wychowuję i bawię się z dziećmi w różnym wieku. W mojej pracy i w moim życiu rodzinnym bliskie są mi słowa Janusza Korczaka: „Pozwólcie dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy”, oraz bardzo ważne słowa o radości dziecka: „Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy...”Moim ulubionym pisarzem jest przyrodnik Adam Wajrak piszący m. in. „Przewodniki prawdziwych tropicieli”, które serdecznie polecam, ponieważ tropienie to przygoda, jakich mało.

mgr Patrycja Ajdacka - Ukończyłam studia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna oraz studia magisterskie na kierunku pedagog szkolny z terapią pedagogiczną. Uczestniczyłam w kursie dla animatorów zabaw dziecięcych. Od najmłodszych lat bawiłam się w szkołę, sadzałam misie i udawałam, że są moimi uczniami. Moje marzenie się spełniło, zostałam nauczycielem. Jestem osobą uśmiechniętą, która potrafi rozśmieszać dzieci. Praca z dziećmi daje mi dużo radości, uśmiechu oraz satysfakcje z postępów jakie robią każdego dnia. Interesują mnie bajki, dlatego zaczęłam prowadzić w przedszkolu bajkoterapię . Rozwiązuję problemy dziecięce za pomocą bajek. W wolnym czasie poza pracą, lubię robić zdjęcia oraz jeździć na rowerze, poznając ciekawe miejsca Warszawy. Moim ulubionym kolorem jest niebieski . Kolor ten najbardziej oddaje moją osobowość czyli dążenie do celu, poszukiwanie innowacyjności i kreatywność.

 

mgr Aleksandra Kaźmierczyk- jestem magistrem pedagogiki wychowania przedszkolnego i pedagogiem specjalnym. Od wielu lat posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi. Obecnie jestem nauczycielem kontraktowym i pracuję w Przedszkolu "Bułhaczek" od 3 lat. Praca nauczyciela wymaga ciągłego doskonalenia zawodowego, podnoszenia swoich kwalifikacji, w związku z tym ukończyłam liczne kursy, m.in. Kurs pierwszej pomocy pediatrycznej, Forum młodego nauczyciela, "Jak bawić się muzyką?"- warsztaty, "Klub Twórczego Nauczyciela", "Techniki plastyczne w pracy z przedszkolakami" - warsztaty.
Lubię wypoczywać w czasie spacerów z rodziną, odpręża mnie także pójście na basen. Gdy tylko czas pozwoli lubię czytać kryminały, thrillery psychologiczne, jak również literaturę pedagogiczną. A najlepiej wypoczywam nad morzem w czasie spacerów przy zachodzie słońca. Lubię też kwiaty, a najbardziej kaktusy wszelkiego rodzaju.
W pracy kieruję się "myślą" mojego idola, Janusza Korczaka, "…mówiłem nie do dzieci, a z dziećmi, mówiłem nie o tym, czym chcę, aby były, ale czym one chcą i mogą być".

mgr Justyna Wojdyna- jestem nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Praca z małym dzieckiem wymaga od nauczyciela ciągłego doskonalenia swoich metod i form pracy, poszerzania swojej wiedzy o nowe doświadczenia. Stąd staram się być osobą otwartą i kreatywną. Lubię czytać ciekawe książki i dokształcać się kończąc metodyczne warsztaty -,, Uczeń defaworyzowany” i kursy-,, Pierwszej pomocy pediatrycznej” i dietetyka. Praca z dziećmi dostarcza mi dużo satysfakcji . Radość i jeden maleńki uśmiech na twarzy dziecka , powoduje ,że mam siłę przenosić góry z małymi odkrywcami. Uwielbiam otaczać się kwiatami, z których najbardziej lubię tulipany w kolorze pudrowego różu.

mgr Klaudia Galas – nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Od kilku miesięcy pracuję w przedszkolu „Bułhaczek”. Zostałam nauczycielem ponieważ uwielbiam pracę z dzieci, jest ona moją pasją oraz inspiracją. Każdy dzień przynosi mi dużo radości i uśmiechu, każda chwila, w której widzę, że dziecko zdobywa nowe lub doskonali już zdobyte umiejętności jest dla mnie bezcenna. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim dobrem swoich uczniów – pragnę by zawsze byli uśmiechnięci, radośni i pełni życia. Ważne są dla mnie słowa B. Cage – „ Nauczyciel stara się widzieć więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze”. Uwielbiam czytać książki – zwłaszcza kryminały a moją słabością jest czekolada.

 

Jestem Małgosia Badache, uczę języka hiszpańskiego i francuskiego oraz prowadzę zajęcia muzyczno-rytmiczne. Zawsze lubiłam uczyć. Pracuję w liceum, w szkole podstawowej i tu w naszym przedszkolu. Te duże i te małe wszystkie dzieci są wspaniałe! ale najwięcej radości dają mi zabawy po hiszpańsku z najmłodszymi czyli tu w przedszkolu Bułhaczek, do którego przyjeżdżam już parę lat.

mgr Tomasz Rulak, z wykształcenia jestem fizjoterapeutą. Dodatkowo ukończyłem kurs instruktora korektywy i kompensacji wad postawy ciała. W pracy z dziećmi (podobno) jestem bardzo cierpliwy i konsekwentny w działaniu . Empatyczny , szybko i naturalnie nawiązuje kontakty z małymi pacjentami. Jestem osobą  uśmiechnietą i niezwykle pracowitą. Zawsze daje z siebie 100 % tak aby dzieci miały z tego pełną frajdę i mogły cały czas uczyć się nowych rzeczy . Uwielbiam słyszeć na zajeciach smiech dzieci. W swojej pracy kieruje się słowami Janusza Korczaka         ,, Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat ".

mgr Julia Singalewicz -Sobczak - rytmika i j. angielski ,jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (magistrem sztuki w zakresie gry na fortepianie), gdzie uzyskałam również kwalifikacje pedagogiczne. Ukończyłam podyplomowe studia IPSKT na wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie tłumaczeń prawniczych i sądowych.
Jestem instruktorem rytmiki oraz języka angielskiego w przedszkolu „Bułhaczek” oraz nauczycielem fortepianu w szkole muzycznej. Muzyka i praca z dziećmi jest moją ogromną pasją. W przedszkolu realizuję mój autorski projekt który zakłada syntezę muzyki i nauki języka obcego. Na zajęciach „Sing&Learn”,” Music Class” oraz „I got Rhythm” muzyka i język angielski wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Uważam, że wykorzystanie piosenek w sposób naturalny może stanowić rdzeń nauczania dzieci języka obcego. Materiał muzyczny (piosenki, zabawy muzyczno-ruchowe oraz taneczne) są nośnikiem nowych struktur zdaniowych, wyrabiają u dzieci pamięć mechaniczną i wspomagają opanowanie mowy, ucząc języka komunikacji przydatnego w codziennym życiu. Mam nadzieję, że struktury zdań, których nauczą się dzieci w przedszkolu, pozostaną z nimi aż do dorosłości poprzez powiązanie właśnie z frazami muzycznymi.

mgr Mirosława Szadurska - nauczyciel wspomagający

 

Logopeda - Olga Dziurdziak